ısparta haberleri haber manşet gündem isparta 32 h | İNTERNET VE ÖZGÜR DÜNYANIN SONU GELDİ İNTERNET VE ÖZGÜR DÜNYANIN SONU GELDİ

Açıklama: AMERİKA (FCC)FEDERAL BİLİŞİM KURULU TARAFSIZ AG İLKESİNİ KALDIRDI,YANİ İNTERNETİN PARALI YOL GİBİ OLMA İHTİMALİ VAR,Yapılan düzenleme, internetin açık ve eşit yapısını değiştirecek. Bundan sonra, farklı bağlantılar için ayrı paketler almak gerekebilecek.
Kategori: Dünya
Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2017
Geçerli Tarih: 22 Ocak 2018 11:19
Site: ısparta haberleri haber manşet gündem isparta 32 h
URL: http://www.ispartanews.com/haber/20873-internet-ve-ozgur-dunyanin-sonu-geldi.html
BU TÜR UYGULAMALARIN PERDE ARKASINDA,ÖZGÜR DÜNYAYA KARŞI OLAN,RUSYA,SUUDİ ARABİSTAN VE DİGER ÜLKELERİN ETKİLİ OLDUGU İDDİA EDİLİYOR.

Federal İletişim Kurulu (FCC), bugün yaptığı oylama ile açık internetin korunmasını sağlayan bu ilkeyi devre dışı bırakma kararı aldı. Ağ Tarafsızlığı ilkesini savunanlar, bugün sahip olduğumuz açık internetin bu ilkeler sayesinde var olabildiğini söylüyorlar. Buna göre, Skype gibi şirketler telekom şirketleriyle bu sebeple rekabet edebiliyor, Netflix bu yüzden eğlence dünyasını değiştirebiliyor.

ABD'deki kablo şirketlerinin daha önce kendilerine rakip olan hizmetleri durdurmaya ya da yavaşlatmaya çalıştıkları biliniyor. Ağ Tarafsızlığı kuralları, kullanıcıların her yere erişebilecekleri bir internet bağlantısına sahip olmalarını sağlıyor

PEKİ NE OLACAK?

sonuç itibarıyle, internet servis sağlayıcılar farklı hizmetler için ek ücretler isteyebilecek. Standart paketlerde kısıtlı bir internet sunabilecek.Örneğin Facebook için ayrı bir paket almanız ya da herhangi bir uygulama, program ya da web sitesi üzerinden sesli arama yapabilmek için ek ücret ödemeniz gerekebilecek.Bu da internetin kullanım seyrini değiştireceği gibi, işini internet üzerinden yapan ya da işi internete dayalı şirketlerin de işini zorlaştıracak.

bir uygulama geliştirdiyseniz ve hizmetiniz servis sağlayıcıların ek ücret talep ettiği bir yöntem kullanıyorsa, eskisi gibi internete bağlı herkese değil, sadece belirli bir kitleye ulaşabileceksiniz.