ısparta haberleri haber manşet gündem isparta 32 h | ISPARTADA FETÖCÜ MERMER OCAKLARI ISPARTADA FETÖCÜ MERMER OCAKLARI

Açıklama: Isparta Sütçülere bağlı Yeşilyurt köyünde bulunan FETÖ tutuklusu S. ǒnin ailesine ait "Çobanlar Mermer" firmasının ocağı çevresinde iki gün önce başlayan jandarma ablukası bugün de sürdü.Basına degişik şekilde sanki mermer firmalaı arasında yol kavgası gibi verilen haaberin arkasında başka şeyler mi var.
Kategori: Ekonomi
Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2017
Geçerli Tarih: 11 Aralık 2017 15:59
Site: ısparta haberleri haber manşet gündem isparta 32 h
URL: http://www.ispartanews.com/haber/20749-ispartada-fetocu-mermer-ocaklari.html
Isparta Sütçülere bağlı Yeşilyurt köyünde bulunan FETÖ tutuklusu S. ǒnin ailesine ait "Çobanlar Mermer" firmasının ocağı çevresinde iki gün önce başlayan jandarma ablukası bugün de sürdü.Basına degişik şekilde sanki mermer firmalaı arasında yol kavgası gibi verilen haaberin arkasında başka şeyler mi var.

15 Temmuz’da FETÖ örgütünün gerçekleştirdiği darbe girişiminde şehit olanların anısına İstanbul’da yapılması planlanan anıt için kullanılacak mermerin, FET֒den tutuklu olan işadamı S. ǒnin firmasından alındığının ortaya çıkmasına yönelik tepkiler sürerken o firmayla ilgili çarpıcı bir gelişme yaşandı. Isparta Sütçülere bağlı Yeşilyurt (Sığırlık) köyünde iki gündür görülmemiş bir operasyon yürütülüyor.eskiden ‘Sığırlık’ olan Yeşilyurt köyünde mermer ocağı ruhsatı alan Denizli merkezli ‘Özçınar Elektrik ve Madencilik’ firması, ruhsata konu olan işletme sahasının bir bölümünü, Karmersan Mermer A.Ş ve Muğla merkezli Çobanlar Mermer Ltd. Şti. adında iki ayrı firmaya ‘rödovans’ usulüyle kiraladı.

Özçınar firmasının anlaşma yoluyla mermer ocağını kiraya verdiği Çobanlar Mermer firmasının yöneticisi olan S. Ç., FETÖ kapsamında tutuklanan işadamları arasında bulunuyordu. 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde devletten 33,5 milyon TL teşvik aldığı iddiasıyla gündeme gelen S. Ç.’nin şirketinin, 15 Temmuz şehitleri için İstanbul’da yapılması planlanan anıtın mermerinin de tedarikçisi olduğunun ortaya çıkması ortalıgı karıştırdı.