ısparta haberleri haber manşet gündem isparta 32 h | chp deki derviş ve böke akımı chp deki derviş ve böke akımı

Açıklama: Emperyalizm’in kadrolu tasfiye memuru Kemal Derviş’in yardımcılığından gelen CHP’li Selin Sayek Böke....
Kategori: siyaset
Eklenme Tarihi: 21 Nisan 2017
Geçerli Tarih: 11 Aralık 2017 16:10
Site: ısparta haberleri haber manşet gündem isparta 32 h
URL: http://www.ispartanews.com/haber/20724-chp-deki-dervis-ve-boke-akimi.html
Emperyalizm’in kadrolu tasfiye memuru Kemal Derviş’in yardımcılığından gelen CHP’li Selin Sayek Böke.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son dönemde dillendirdiği, NATO üyeliği ve AB adaylığından çıkıp Şanghay İşbirliği Örgütü üyeliğine girme söyleminden fena halde rahatsız olmuş.

Bir soru üzerine aynen şunları söylemiş:

"AB'deki ekonomik entegrasyon ve ortağı olan ülkelerde yaratacağı kalkınma ve refah imkanı Şanghay denen yapıda yok. Bir kez daha gerçeğin ifade edilmediği, hamaset üzerine inşa edilmiş bir siyasetle karşı karşıyayız. Türkiye hayaller peşinde koşan değil, gerçeği inşa etmek isteyecek olan ve gerçeği inşa ederken de dünyayı doğru okuyan bir iktidara ihtiyaç duyuyor. Türkiye'nin yönü bellidir. Türkiye'yi kalkınmaya, refaha taşıyacak olan, bütün dünya ile iyi geçinebilen ama yüzünü asla Batı'dan geri çevirmeyen bir gelecektir. Buna ekonomik olarak ihtiyacımız var."

Tipik Batı bağımlısı Türk mütareke aydını var karşımızda. Türkiye, ne zaman kalkındı? 1920 – 1938 arasında, önce karma ekonomi, ardından küresel kriz nedeniyle devletçi bir ekonomi.

O zaman kim vardı genç Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında? ABD ve Avrupa değil, Rusya yani o dönemki SSCB.

Türkiye, o dönem büyük kurucu ve kurtarıcı Atatürk ile mazlum milletlere önderlik etti. Milli demokratik bir devrim yaptı. Tüm bunları Rusya ile başardı.

Bunun için Mehmet Perinçek’in kitaplarını okumanızı özellikle tavsiye ederim. Peki Türkiye ne zaman karşı devrim sarmalına girdi ve üretimden, bilimden ve planlı ekonomiden uzaklaştı? NATO ve tüm diğer batılı kurumlara entegre olduğunda. Kemal Derviş’i hatırlayın.

Batı kaynaklı ekonomik kriz sonrası kayyum olarak atandı ve tüm ulusal değerlerin tasfiyesine ön ayak oldu. Bir ABD projesi olarak iktidara oturan AKP de doğrudan onun politikalarını uyguladı. Bugün 400 milyar dolar borcumuz var. 45 kuruşluk dolar artışı bu borçta 165 milyar liralık bir yükselişe yol açtı. Bugün Batı dediğimiz yer, PKK, FETÖ ve bilumum dinci terör örgütlerini destekler konumda. Ortadoğu, Ege, Akdeniz ve Kıbrıs da dahil, tüm dış politika meselelerinde Türkiye’nin karşısında.

Tamam belki, Erdoğan’ın söylemleri kimse tarafından inandırıcı bulunmuyor olabilir ama bu, söylemin özü itibarıyla doğru olduğu gerçeğini değiştirmez. Türkiye Atlantik’te boğuluyor, Avrasya’da nefes alabiliyor.

Ak Miğferler ve tüm diğer Batı uşakları, Asya çağını ve bunun gereği olan, Çin’in 15 bin kilometrelik Asya Avrupa yatay çizgisini birleştirecek “Bir Kuşak Bir Yol” projesini engellemek üzerine dizayn edildi. Kemal Derviş’in asistanı Böke de belli ki o cephede yer alıyor. Hüseyin Vodinalı