|seçilenler|siyaset|Ekonomi|ısparta ilçeleri|ıspartaspor|Türkiye|sdu|Sağlık|Teknoloji|Magazin|Video|Kadın|Dünya
 

EKONOMİ UÇACAKMI,TERÖR BİTECEK Mİ

EVET ÇIKARSA EKONOMİ UÇACAK,TERÖR BİTECEK DENİLMİŞTİ.HADİ BAKALIM,2019 A KADAR SÜRENİZ VAR,DEDİKLERİNİZİ SİZE SEÇİMDE BİRİLERİ HATIRLATACAK.

Kategori  Kategori : Ekonomi
Tarih  Tarih : 17 Nisan 2017 03:25

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto Yazı BoyutuEVET ÇIKARSA EKONOMİ UÇACAK,TERÖR BİTECEK DENİLMİŞTİ.HADİ BAKALIM,2019 A KADAR SÜRENİZ VAR,DEDİKLERİNİZİ SİZE SEÇİMDE BİRİLERİ HATIRLATACAK.

SON 15 YILDA TOPLAM İTHALAT 2 TRİLYON 395 MİLYAR DOLAR,İHRACAT 1 TRİLYON 718 MİLYAR DOLAR,NET TURİZM GELİRİ 254 MİLYAR DOLAR,ORTALAMA AÇIK 500 MİLYAR DOLAR.

130 MİLYAR DOLAR BORÇLANMA SENETLERİNDEN OLMAK ÜZERE ,29 MİLYAR DOLARDA BORSAYA OLMAK ÜZERE TOPLAMDA 159 MİLYAR DOLAR SICAKPARA GELDİ.

GERİYE 500 MİLYARLIK AÇIKTAN 341 MİLYAR DOLAR KALDI.

130 MİLYAR OLAN DIŞ BORÇ 275 MİLYAR DOLAR ARTIŞLA 404 MİLYAR DOLARA ÇIKTI.BU BORCUN 120 MİLYAR DOLARI KAMUNUN 284 MİLYAR DOLARI ÖZEL SEKTÖRÜN.

341 DEN 275 ÇIKINCA GERİYE 66 MİLYAR DOLAR KALIR.

MERKEZ BANKASI KASASINDA 90 MİLYAR DOLAR VAR,ARTIDA 24 MİLYAR DOLAR GÖRÜNÜYOR.ŞİMDİLİK BORÇ ÖDEMELERİNDE SORUN YOK GİBİ.

FAKAT VERİLERE GÖRE NET HATA VE NOKSANLAR 41 MİLYAR DOLAR OLUNCA,41 DEN 24 ÇIKINCA 17 MİLYAR DOLARLIK BİR NEREDEN GELDİGİ BELLİ OLMAYAN BİR PARA VAR.

2017 DE 18 MİLYAR DOLAR BORÇ ÖDEMESİ VAR,BU BELLİ OLMAYAN 17 MİLYAR DOLARLA 2017 BORCUNU ÖDERSEK,2017 DE SORUN YOK FAKAT İŞLEM HACİMLERİNDEN KAYNAKLANAN 24 MİLYAR DOLARLA 2018 BORCLARINIZI ÖDERSENİZ,SORUN YOK.

FAKAT BORSADAKİ DOLARLARDAN VE BORÇLANMA SENEDİ İLE ALINAN PARALARDA GERİ ÖDEME VEYA ÇIKMA OLURSA SORUN BAŞLIYOR DEMEKTİR.

EN ÖNEMLİSİ 2017 VE 2018 DEKİ ÇARİ İŞLEMLER AÇIKLARI 50 ŞERDEN 100 MİLYAR DOLAR OLURSA,RUS VE İRANLI TURİSTLER YARDIMI İLE BUNUN İKİ YILDA 40 MİLYAR DOLARINI TURİZİMDEN KARŞILARSAK GERİYE 60 MİLYAR DOLARLIK AÇIK KALIR.

MERKEZ BANKASINDAKİ REZERVLERLE BUNU KARŞILAMAK İÇİN HAREKET EDERSENİZ,UÇURUMUN KENARINA GELİRSİNİZ.

BUNU ENGELLEMEK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR,İNGİLİZ,HOLLANDA,ALMANYA,BELÇİKA VE AMERİKADAN İLAVE YABANCI YATIRIM VEYA FON SAGLAMANIZ GEREKİR.

EGER BU DURUMU,MEHMET ŞİMŞEK ,ERDOGANA ANLATIR,ERDOGANDA BATI İLE ORTAMI YUMUŞATIRSA SORUN OLMAZ FAKAT BATI İLE GERİLİM OLURSA,

KÜÇÜK KAR TOPU,BİR ANDA ÇIGA DÖNÜŞÜR VE BİRKAÇ AYLIK SÜREDE TOZ DUMAN OLURUZ.

SONUÇ OLARAK ERDOGANIN AVRUPA VE AMERİKA İLE OLAN İLİŞKİLERİ,SERTLEŞMEZSE SORUN GÖRÜNMÜYOR GİBİYASAL UYARI:

YUKARIDAKİ YORUMLAR HİÇBİR GARANTİ SAGLAMAZ,EKONOMİK YATIRIMLARDA GARANTİ VERMEZ.YAPILACAK İŞLEMLERDE SORUMLULUK KABUL EDİLMEZ.

1- Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. İşbu sitenin sahibi, yönetimi, işletmesi ve idaresi Ispartanews.com aittir. İşbu web sitesine; http://www.ispartanews.com web adresinden ulaşılmaktadır. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlara uymayı kabul etmektesiniz.

ispartanews.com bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal geçerlilik kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul ederek, siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

2- İşbu site ve içeriği olduğu gibi kullanımınıza sunulmaktadır. Bu siteye giriş yapmak ve kullanmakla sitenin içeriği ile ilgili kullanımdan doğacak riskleri üstlenmiş olursunuz. ispartanews.com yönetimi site içeriği yada üçüncü şahısların sitelerindeki içeriklerin kullanımı ve kullanım sonuçları hakkında site forum alanları dahil olmak üzere doğruluk, güvenilirlik, kesinlik konularında ya da başka açılardan hiçbir garanti vermez. Aynı şekilde, web sitesinin işletme ve idaresinin hatasız ve kesintisiz olacağı, aksaklıklar kusur ve bozuklulukların düzeltileceği, web sitesinin zarar verici unsurlardan ve virüslerden temizlenmiş olduğu hususunda kullanıcıya herhangi bir öneri ve tavsiyede bulunmamakta ve bu hususlarda kullanıcıya herhangi bir güvence ve teminat verilmemektedir. İş bu sitede üçüncü şahıslar tarafından idare edilen internet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler sağlanmakta,üçüncü kişilere ait sitelerdeki içerik kullanılmaktadır. Üçüncü kişilere ait sitelerdeki bilgiler, ürünler ve hizmetler hiçbir şekilde işletilmemekte ve denetlememektedir. Bu sitede ve üçüncü şahıs sitelerindeki içerik olduğu gibi sağlanmaktadır ve yukarıdaki paragrafta belirttiğimiz hususlar dahil hiçbir konuda açık ya da dolaylı hiç bir garanti verilmemektedir. Ayrıca, bu durum üçüncü kişilerin web sitelerinin içeriğinin doğruluğu ve güvenirliğinin onaylandığı anlamına gelmemektedir. Bu nedenle üçüncü kişilerin web sitelerinde yer alan bilgi veya fikir konusundasorumluluk kabul edilmemektedir. Yine üçüncü kişilerin siteye verdikleri linklerin web içeriklerinin doğruluğu ve güvenilirliğinin tarafımızdan onaylandığı anlamı da asla çıkarılmamalıdır. İşbu web sitesindeki bilgiler sadece kullanıcıyı bilgilendirmek amacı ile sunulmuş olup; hukuki, tıbbi, finansal, yatırım, vergi, muhasebe ve diğer benzeri konularda tavsiye niteliğinde değildir. İşbu web sitesinde yayınlanan bilgilere güvenerek yapacağınız herhangi bir işlemin sorumluluğu tamamen size aittir.

3- İş bu web sitesi kullanıcılar arasında gerçek zamanda etkileşim olmasını imkanlı kılan forum alanları içerebilir. Forum alanları için kullanıcılar kendisinden istendiği takdirde, kimlik bilgileri, telefon bilgileri, tebligat adresi, yazışma adresi, eposta, telefon, IP numarası gibi her türlü bilgiyi gerçeğe uygun bir şekilde vermek yükümlülüğündedir. ispartanews.com forum alanlarına gönderilen mesajları, bilgileri ya da dosyaları denetlemek zorunluluğu yoktur. Ancak, tek taraflı olarak her tür bilgiyi ve malzemeyi, değiştirme, yayınlamayı reddetme ya da yayından kaldırma hakkını ve herhangi bir adli ya da idari isteğe yanıt vermek için her türlü bilgiyi açıklama hakkını her zaman saklı tutar. İşbu web sitesinde yayınlanan her türlü kullanıcı mesajları, yayınlar ve benzeri eklemeler ilgili kişinin kendi görüşlerini yansıtmakta olup sadece kullanıcıyı bağlar.ispartanews.com bu görüş ve fikirlerden ve ilgili mesaj, ekleme ve yüklemeler ile her tür diğer içerikten sorumlu değildir. Forum alanlarında yayınlanmış görüşler ispartanews.com kabul ya da reddettiği anlamına gelmez. Forum alanlarını ve iş bu web sitesini kullanırken aşağıdaki şartlara uymayı kabul edersiniz:

- içeriği hukuka aykırı yıldırıcı, tehdit edici, hakaret niteliğinde olan, genel ahlaka aykırı, yakışıksız, edebe aykırı, pornografik, aşağılayıcı, karalayıcı, küfürlü, lekeleyici ve benzeri her türlü bilgi ve görüş,- suç teşkil edecek veya suça teşvik edici nitelikte veya ulusal ve uluslararası kanunlara aykırı olan veya başkalarının kişisel haklarını zedeleyici, çiğneyici, hakaret edici, özel hayatlarına ve kamu haklarına tecavüz teşkil eden veya fikri mülkiyet hukuku ve ilgili diğer kanunla tarafından korunan telif hakları, patent, tasarım, ticari sır veya diğer fikri mülkiyet hakları ile bunlara ek olarak eser sahibinden izin almaksızın işleme ve derleme eser haklarına karşı ihlal ve tecavüz teşkil eden her türlü yazı, makale, resim, görüntü, fotoğraf, haber, yazılım programı veya benzeri unsurlar,- kin, nefret, ırkçılık, bağnazlık, başkalarına karşı her türlü fiziki tecavüzü teşvik eden veya küçüklere zararlı olabilecek, rahatsız edici, saldırgan veya başkalarına saldırganlığı teşvik edici, her türlü mesaj, eklemeler ve yayınlar, - küçükleri şiddet ve cinselliğe yönelten, teşvik eden veya kanuna karşı faaliyetler hakkında eğitici bilgi veren, yasadışı silahların üretimi, nasıl yapıldığı, nasıl satıldığı hususunda bilgi veren mesajlar,

- diğer kullanıcılara vermek üzere ve ticari amaçlı veya diğer başka yasal olmayan amaçlar için kullanmak üzere web sitesini kullananların şifre ve kişisel bilgilerini istemek veya almak,

- virüs veya zararlı spamlar içeren veya virüs yaratan her türlü mesaj, ekleme ve yüklemeler , istenmeyen e-mail, zincirleme mektup, davetsiz toplu e-mail veya spam göndermek veya web sitesini ticari amaç için kullanmak, reklam, satış, ticari faaliyetle ilgili unsurlar taşıyan mesaj bırakma, eklemelerde bulunma veya yükleme yapmak, yasaktır.

Aksi takdirde doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kullanıcıya aittir. Kullanıcı ispartanews.com Yönetiminin bu nedenlerle muhatap olacağı her türlü talebi karşılamakla ve ödemek zorunda kalacağı idari ve cezai para cezaları dahil her türlü tazminatı ispartanews.com'a ödemekle yükümlüdür.

4- Yukarıda yazılı hüküm ve hukuki ilişkilerin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde Isparta Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

Ispartanews yönetimi yukarıda belirtilen kullanım koşullarını dilediği her zaman geliştirebilir ve güncelleyebilir. Kullanıcıların bildirdiği adres, kullanıcılara yapılacak her türlü bildirim için yasal adres kabul edilir.ispartanews.com kullanıcılarının kimliklerine, adreslerine, hizmet sağlayıcılarına ve benzeri bilgilerine erişemez. ispartanews.com'un üyelik bölümünde bazı bilgiler istenmektedir, kullanıcılar burada talep edilen bilgileri kendi rızalarıyla verir. Bunun dışında ispartanews.com donanım ve yazılım bilgilerinizi toplayabilir. Bu bilgiler arasında şunlar yer alır: IP adresiniz, tarayıcı türü, işletim sistemi, etki alan adı, erişim süreleri ve ilgili web adresleri.

 

      HABERİ PAYLAŞ Bookmark and Share
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

 
 

SON YORUMLANANLAR

   
   
   
   

  SON HABERLER

   

  Kullanım Şartları | Reklam Verin | Künye | RSS | Bize Ulaşın |

  Tüm Hakları Saklıdır & ispartanews.com
   

  isparta haberleri Rss Haber, ısparta haber,ısparta haberler,ısparta news,haber ısparta,ısparta secim,ısparta siyaset,akp aday,haber32,manset32,