|seçilenler|siyaset|Ekonomi|ısparta ilçeleri|ıspartaspor|Türkiye|sdu|Sağlık|Teknoloji|Magazin|Video|Kadın|Dünya
 

PARALELİN BÖÇEKCİSİ REKTÖR DANIŞMANI MI

SDÜ REKTÖR DANIŞMANI VE SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTE SEKRETERİ E. A.nın yüklü miktarda para ödeyerek kuruma almış olduğu kaliteli ortam dinleme böcekleriyle gündem oldugu ve bu böceklerle personelini usulsüz bir şekilde dinlediği ulusal ve yerli basında yer almış ve sdü rektörü BU ŞAHSI REKTÖR DANIŞMANI YAPMIŞ

Kategori  Kategori : siyaset
Tarih  Tarih : 19 Aralık 2014 21:14

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto Yazı Boyutu

SDÜ REKTÖR DANIŞMANI VE SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTE SEKRETERİ E. A.nın yüklü miktarda para ödeyerek kuruma almış olduğu kaliteli ortam dinleme böcekleriyle gündem oldugu ve bu böceklerle personelini usulsüz bir şekilde dinlediği ulusal ve yerli basında yer almış ve sdü rektörü BU ŞAHSI REKTÖR DANIŞMANI YAPMIŞ

https://eksisozluk.com/erkan-ayan--3510734
http://sakaryayenigun.com.tr/devletin-parasi-ile-bir-de-bocek-almis-kazani-224.jspx
http://www.belirtiyorum.com/yazi/2181-ayan-istifa-etmeseydi-isine-son-verilecekti.html
http://www.ekoayrinti.com/news_detail.php?id=105999
http://medyabar.com/haber/41575/erkan-ayanin-bileti-kesilmis.aspx


doğu marmara kalkınma ajansı (http://www.marka.org.tr/) eski genel sekreteri. çalışanlarını dinlemek için böcek aldığı iddia edilmekte, bir garip bürokrat.

--- spoiler ---

marka genel sekreteri erkan ayan, 2011 yılının ocak ayında istanbullu bir firmadan çeşitli elektronik cihazlar satın almış. proforma faturası da kesilmiş. başta kameralar olmak üzere bu satın alınan elektronik cihazların içinde çok ilginç bir cihaz var.

‘kaliteli ses böceği` evet, yanlış okumadınız..! erkan ayan kuruma devletin parasıyla ‘böcek` satın almış. böcek ne işe yarar? dinleme işine yarar. son zamanlarda adını çok sıkça duyduğumuz bu böceği erkan ayan kurumuna satın almış. ne için. kurumdaki çalışanları dinlemek için. oysa dinleme yapmak kanunen suç. siz kurumunuza güvenlik gerekçesiyle belli yerlere kamera koydurabilirsiniz. amma..! personelinizi dinlemek için bir cihaz yerleştiremezsiniz. marka genel sekreteri erkan ayan bunu yapmış. personelini gece gündüz izleyen, dinleyen erkan ayan bunu devletin parasıyla yapmış. erkan ayan`ın yaptıklarını önümüzdeki günlerde çok geniş bir şekilde sizlere aktaracağız. ama bu ‘böcek` işi çok ama çok önemli ve bir o kadar da ilginç geldi bize. bu ‘böcekişi erkan ayanın başını ciddi ağrıtır bizden söylemesi.

--- spoiler ---

http://www.bizimkocaeli.com/…-bocek-alan-mudur.html

Ayan istifa etmeseydi işine son verilecekti
Galip ATAMAN
galipataman@mynet.com

MARKA (Doğu Marmara Kalkınma Ajansı) Genel Sekreteri Erkan Ayan’ın geçtiğimiz cuma günü ajanslara düşen istifa haberini okuyunca,

6 Ağustos’ta kaleme aldığım köşe yazımda, “Mecburi izne çıkarılan, istifa mektubu cebinde dolaşan Erkan Ayan, 13 Ağustos’ta izin dönüşü her an istifa edebilir. Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Yalova illeri valileri ile belediye, ticaret odaları, il genel meclis başkanlarından oluşan MARKA yönetim kurulu, genel sekreter Erkan Ayan’ın biletini kesmiş” yazımı anımsadım.
Çünkü, MARKA yönetim kurulu üyelerinin güvenini yitiren, 50 bin lira olan harcama yetkisi bin liraya indirilen Erkan Ayan’a Temmuz ayı toplantısında, “Sayın genel sekreter, bizi çok üzdün. Bazı harcamaların hesabını vermekte zorlanıyorsun. Bu şartlarda Marka’da daha fazla kalman mümkün değil. İzine ayrıl. Bu sürede kendine iş ara. Dönüşte de, 27 Ağustos’ta yapılacak yönetim kurulu toplantısını beklemeden istifa et. Sen istifa etmezsen biz ayırmak zorunda kalırız ki senin için iyi olmaz” denmiş.

Erkan Ayan istifa etmeyip görevde kalmakta ısrar etmiş olsaydı, yönetim kurulu üyesi bazı valiler ve başkanlar cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunacaktı.

Bakmayın siz Erkan Bey’in istifasını açıklarken, “Başka bir kariyer formunda devam etmek üzere görevimden kendi isteğimle ayrılmayı tercih ediyorum. Ayrılma isteğimin bu döneme rastlaması tamamen tesadüfidir” sözlerine.

Yönetim kurulunun hesap sormaya hazırlandığı dönemde Erkan Ayan’ın istifası tesadüf olabilir mi? Ben inanmadım, ya siz? Belli ki kendisi de inanmamış.

Kuruluşundan buyana 3 yıldır yürüttüğü MARKA Genel Sekreterliği’nden istifa ederken bir şeyler söylemesi gerektiğine göre başka ne diyecekti?

“130 bin liralık logo reklam harcamalarıyla Hollanda ve İstanbul harcırahlarının hesabını veremedim. Toplantı salonuna yerleştirdiğim böcek ile neden gizli kalması gereken konuşmaları dinlediğimi anlatamadım. Yönetim kurulunun güvenini yitirdiğim için 50 bin lira olan harcama yetkim bin liraya indirildi. İstifa etmeseydim işime son verilecek, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulacaktı” diyecek hali yoktu!

BAŞBAKAN VE BAŞKANA DUA ETSİN

13 Ağustos Pazartesi günü, Temmuz ayı MARKA Dönem Başkanı Yalova Valisi Esengül Civelek’i arayıp genel sekreterin istifa edip etmediğini sordum.

Sayın Vali, “Benim MARKA Dönem Başkanlığım sona erdi. Bu sorunun cevabını Ağustos ayı Dönem Başkanı Bolu Valisi İbrahim Özçimen’e sormanız daha doğru olur” dedi.

Her nedense Bolu Valisi İbrahim Özçimen konuşmak istemedi. Belli ki 27 Ağustos’ta yapılacak MARKA yönetim kurulunda konuşacak ve istifayı kendisinin değil yönetim kurulunun kabul etmesini isteyecek.

Bu arada; zorunlu izne çıkartılarak iş araması istenen Erkan Ayan, yatsın kalksın kendisini bu göreve tavsiye eden başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile 2005-2010 yılları arasında 5 yıl danışmanlığını yaptığı Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na dua etsin.

Arkasında Başbakan Erdoğan ve Başkan Karaosmanoğlu olmamış olsaydı, bırakın yeni iş araması için zorunlu izne çıkmayı, bugün Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nda hesap veriyor olacaktı!

Toplantı salonuna böcek takıp, yönetim kurulunun gizli konuşmalarını kayda alan, logo yarışması için harcanan 130 bin lira ile 3 yılda aldığı harcırahların hesabını veremeyen Erkan Ayan’ın yerinde bir başkası olmuş olsaydı bugün kim bilir nerede kimlerle kader arkadaşlığı yapıyor olurdu!

AYAN’A İYİLİK YAPMADILAR

MARKA logo yarışmasıyla ilgili iddialar gündeme geldiğinde, şeffaf, yasada öngörülen iç kontrol, dış denetim ve bağımsız değerlendirme mekanizmalarıyla tüm faaliyetlerinde hesap verilebilirliğini önde tutan MARKA’da akçeli işlerle ilgili iddiaların duyulduğu günlerde gereken yapılmış olsaydı, Erkan Ayan bu kadar mağdur olmazdı!

Marka logosu ile ilgili harcanan 130 bin liranın 29 bin lirasının logo, 101 bin lirasının reklam işlerine harcandığı haberlerinin basında yazıldığı günlerde MARKA Dönem Başkanı Yalova Valisi Esengül Civelek, gereğini yapmış olsaydı kurum bu kadar yıpranmazdı!

Logo yarışması harcamalarının basında yer aldığı günlerde dönem başkanı Vali Civelek ne yaptı, “Basının uydurması. Genel sekreter görevinin başında, yetkileri alınmadı, istifa etmesi istenmedi” diyerek Genel Sekreter Ayan’ı sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermeye çalıştı.

Yalova Valisi Civelek’in gelişen son olaylar karşısındaki tavrını, hala Erkan Ayan’a sahip çıkmak gibi bir arayış içinde olup olmadığını merak ediyorum.

Sayın Vali, Erkan Ayan’ı aylar önce görevden almayarak, istifasını kabul etmeyerek, yetkilerini kısmayarak, yönetim kurulu üyelerinin uyarılarını kulak arkası ederek Erkan Ayan’a iyilik değil kötülük etmiştir.

MARKA’NIN İKİ YILI BOŞA GİTTİ

Adı gibi “marka” olması gereken Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, kurulalı 3 yıl olmasına rağmen Erkan Ayan’ın genel sekreterliği döneminde kuruluş yılını saymazsak iki yılı boşa gitti.

Marka’da görev yapan saygın ve değerli isimlerin Erkan Ayan’ın kaprislerine ve hakaretlerine dayanamayıp ayrıldıkları iddia ediliyor.

En çok da ihale yöntemiyle alınması gereken alımların birkaç faturaya bölünerek 50 bin lira harcama yetkisi kapsamında yapılmasının kurumu hem zarara uğrattığı hem de yıprattığı dedikodularını bundan sonra çok dinleyeceğiz.

Erkan Ayan’ın adının akçeli işlere karışmış olmasına rağmen hala görevde olmasına bazı yönetim kurulu üyesi valilerle sanayi odası başkanlarının tepki gösterdiği biliniyor.

MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan neden istifa etti?
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan, görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan, görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Ayan, yaptığı yazılı açıklamada, kendisiyle ilgili yerel bir gazetede yayımlanan iddiaların gerçek dışı olduğunu belirterek, MARKA'nın başarısını ve her alanda kalkınma odaklı çalışmalarını çekemeyen bir kısım çevrenin Ajansı yıpratmaya çalıştığını söyledi.


 
Yapılan hiçbir iş ve işlemde kanunsuzluk, usulsüzlük veya yetki aşımının söz konusu olmadığını ifade eden Ayan, elde edilen harcamalara ait bilgilerin, MARKA Yönetim Kurulu'na sunulmak üzere sekreterlikçe hazırlanmış sunumlar olduğunu kaydetti.
 
Ayan, 7 gün 24 saat esaslı sonuç ve performans odaklı yürüttüğü görevinden, başka bir kariyer formunda devam ettirmek üzere kendi isteğiyle ayrılmayı tercih ettiğini belirterek, ''Ayrılma isteğimin bu döneme rastlaması tamamen tesadüfidir ve daha önce Yönetim Kurulu Başkanımıza iletilmiştir. Fakat ayrılma isteğim kabul edilmeyip görevde kalmam istenmiştir'' dedi.

Ayan, istifa etmeseydi görevden alınacaktı

Erkan Ayan'ın istifasının arkasında MARKA’da yaptığı usulsüz harcamaların olduğu öne sürülüyor. Ayan, istifa etmeseydi görevden alınacaktı.

Düzce, Yalova, Sakarya , Bolu ve Kocaeli illerinin bağlı olduğu MARKA kurulduğundan beridir genel sekreter olarak görev yapan Ayan, yüklü miktarda para ödeyerek kuruma almış olduğu kaliteli ortam dinleme böcekleriyle gündem oturmuştu. Ayan, bu böceklerle personelini usulsüz bir şekilde dinlediği iddia edildi.

Ayan'ın çeşitli şirketlere ve kişilere kurum bütçesinden oldukça yüksek meblağlarda ödeme yapması ve açık ihale usulüyle yapılması gereken iş alımlarında keyfi davranmasıyla gündeme gelmişti. Ayrıca MARKA`nın Yenişehir Mahallesi`nde kiralamış olduğu binaya ödenen yüksek miktardaki kira bedeli de her şeyin tuzu biberi olmuş.

Erkan Ayan'ın bileti kesilmiş!
Bu yönetim kurulu ayda bir toplanıyor. Onun dışında her şey genel sekreterin elinde. Yönetim kurulu üyelerinin neredeyse hiçbir şeyden haberleri yok.
Nihayet derin sessizlikten bir ‘SES' geldi.
Kısa adı MARKA olan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın kurulduğu günden itibaren genel sekreterliğini yürüten Erkan Ayan'ın deyim yerindeyse bileti kesilmiş.

Halen yıllık iznini kullanan Erkan Ayan'ın izin bitiminde görevinden istifa
edeceği, görevinden istifa etmemesi durumunda ise yönetim kurulu olarak
görevine son verileceğini öğrendik.

Tabi MARKA hakkında ve özellikle de Erkan Ayan hakkında bu süre içinde
korkunç şeyler öğrendik.

Deyim yerindeyse Erkan Ayan göreve başladığı günden itibaren MARKA'da kendine
bir cumhuriyet kurmuş.

Kuruluş şeması tam Erkan Ayan'a yaramış.

Çünkü MARKA'da öyle bir yapı var ki tam evlere şenlik.

Merkezi İzmit'te olan MARKA'da Kocaeli'nin dışında Sakarya, Yalova, Düzce ve
Bolu illeri de bağlı.

MARKA'nın yönetim kurulu da çok ilginç.

Her ilin valisi, her ilin belediye başkanı, her ilin il genel meclis başkanı

ve her ilin sanayi ve ticaret odaları başkanları MARKA'nın yönetim kurulu

üyesi.

Başkanlık ise dönüşümlü olarak gerçekleştiriliyor ve illerin valileri
dönüşümlü olarak yönetim kurulu başkanı oluyor.

Şu anda MARKA'nın yönetim kurulu başkanı Bolu Valisi İbrahim Özçimen.

Bu yönetim kurulu ayda bir toplanıyor.

Onun dışında her şey genel sekreterin elinde.

Yönetim kurulu üyelerinin neredeyse hiçbir şeyden haberleri yok.

Hepsi il dışından geldikleri için birbirlerini görmedikleri gibi MARKA'da
olan bitenlerden de haberleri yok.

İllerin valilerinin de işleri başından aştığı için MARKA'ya ne zaman
ayırıyorlar ne de MARKA'ya yönetim kurulu toplantılarının dışında gidip
geliyorlar.

Kısacası MARKA'da bir yönetim var ama gerçekte yok.

Her şey Erkan Ayan'ı elinde.

O ne derse o oluyor.

Tabi bu durumdan hemen hemen herkes şikayetçi.

Kiminle konuşsam Erkan Ayan'dan şikayetçi.

Oda başkanları, il genel meclis başkanları, valiler.

Herkes ama herkes Erkan Ayan'ın uygulamalarından rahatsızmış ama bugüne kadar
somut bir şey yapamamışlar.

Şimdi ise gazetemizin son haberinden sonra Erkan Ayan'ın bileti kesilmiş.

Ya kendi gidecek ya da görevden alınacak.

Amma..!

Erkan Ayan'ın bununla kurtulmaması gerekiyor.

Bu BÖCEK möcek işleri normal işler değil. İşin iki boyutu var.

Birincisi devletin kasasından bunların alınması, ikincisi yasal olmayan,
kanun dışı bir işin yapılması.

Erkan Ayan bunun bedelini ödemeli.


Güngör ARSLAN/Kocaeli Gazetesi

Devletin parası ile bir de böcek almış!

 

Komşu kent Kocaeli’de bulunan ve Sakarya ile birlikte Bolu, Düzce ve Yalova’ya da yatırımlar konusunda öncü olması gereken Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan, devletin parası ile böcek almış. Bu böcekle de çalışanları dinlemede kullandığı iddia ediliyor.

Bizim Kocaeli Gazetesi’nin bu konudaki haberi şöyle, “Bu kentte normal bir insanın aklının-hayalinin almayacağı olaylar yaşanıyor. Çok ilginç devlet memurlarımız, çok ilginç bürokratlarımız var. Devletin parasıyla hovardalık yapanları da gördük, devletin aracıyla saltanat sürenleri de gördük.

Ama devletin parasıyla kendi personelini gözetleyen, dinleyen bürokratları ise bugüne kadar hiç görmedik. Şimdi bu da nasip oldu, bunu da gördük. Evet, devletin parasıyla devletin kasasındaki parayla kameralar alan, BÖCEK alan devletin bürokratları var. Kim bu bürokrat? Kısa adı MARKA olan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan. Erkan Ayan, özellikle son günlerde kamuoyunda çok tartışılan bir isim. 2009 yılının eylül ayında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nden ayrılarak MARKA`ya geçen ve bu kurumun genel sekreterliğine getirilen Erkan Ayan`ı uygulamalarına, çalışanlar dahil olmak üzere pek çok kişi aslında tepki gösteriyor. Fakat kurumun kuruluş yapısı nedeniyle Erkan Ayan deyim yerindeyse bu kurumda istediği gibi at oynatabiliyor.

Erkan Ayan`ın bazı davranışlarına kurum içinde yer alan valiler de, oda başkanları da tepki gösteriyordu.  Hatta dönemin Kocaeli Valisi olan Gökhan Sözer bu kentten gitmeseydi Erkan Ayan`ı görevden alacaktı. Mevcut Kocaeli Valisi Ercan Topaca`nın da, Erkan Ayan`ın davranışlarından, uygulamalarından rahatsızlık duyduğu söyleniyor. Şimdi gelelim konumuza! MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan, 2011 yılının ocak ayında İstanbullu bir firmadan çeşitli elektronik cihazlar satın almış. Proforma faturası da kesilmiş. Başta kameralar olmak üzere, bu satın alınan elektronik cihazların içinde çok ilginç bir cihaz var.

‘KALİTELİ SES BÖCEĞİ` Evet, yanlış okumadınız! Erkan Ayan kuruma devletin parasıyla ‘BÖCEK` satın almış. BÖCEK ne işe yarar? Dinleme işine yarar. Son zamanlarda adını çok sıkça duyduğumuz bu böceği Erkan Ayan kurumuna satın almış. Ne için? Kurumdaki çalışanları dinlemek için. Oysa dinleme yapmak kanunen suç. Siz kurumunuza güvenlik gerekçesiyle belli yerlere kamera koydurabilirsiniz. Amma! Personelinizi dinlemek için bir cihaz yerleştiremezsiniz. MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan bunu yapmış. Personelini gece-gündüz izleyen, dinleyen Erkan Ayan bunu devletin parasıyla yapmış. Erkan Ayan`ın yaptıklarını önümüzdeki günlerde çok geniş bir şekilde sizlere aktaracağız. Ama bu ‘BÖCEK` işi çok ama çok önemli ve bir o kadar da ilginç geldi bize. Bu ‘BÖCEK` işi Erkan Ayan`ın başını ciddi ağrıtır bizden söylemesi.”

Adapazarı Belediyesi’nin iftarında izdiham olunca!

Adapazarı Belediyesi’nin bu yıl başlattığı ve adını ‘Halk İftarı’ olarak koyduğu iftar programlarının üçüncüsü, Adapazarı Belediyesi’nin Orhan Camii Meydanı ile birleştirilen ön tarafındaki meydanda cuma günü akşamı verildi. Halkın büyük ilgi gösterdiği iftar yemeğinde, Başkan Süleyman Dişli de tek tek halkla tokalaşıp, hepsine ‘Hoş geldiniz’ demekten geri kalmadı. Ancak iftar saatine kısa bir zaman kala ortaya çıkan izdiham nedeniyle, birçok kişi masalarda oturacak yer bulamadı. Organizatör firmasının da acemiliğinden olacak ki, yemek işinden çok, sahne işi ile ilgilenince fatura ister-istemez belediyeye kesildi. İftar yemeğinde oturacak yer bulamayıp orucunu açamayan vatandaş çareyi başka bir yerde iftar yapmakta bulmuş. Belediye önündeki iftar için 3 bin kişilik yemek hazırladığı söylense de, olası bir kalabalık için ek bir hazırlık yapılmadığı için vatandaş bu iftardan memnun kalmamış. Ne diyelim, bundan sonrakiler en azından daha organize şekilde yapılırsa, sorun kalmaz herhalde…

Su işi çok önemli!

Sağlık Bakanlığı, vatandaşın sağlığı ile oynayan firmaları teşhir etme kararı aldı. Önce et konusunda teşhir geldi. Türkiye’nin en büyük et firmalarının bile mamulleri sıkıntılı çıktı. Sakarya’daki bir sucuk imalathanesinde ise, at ve eşek eti kullanıldığı belirlendi. Yıllardır bu işi yapan firma kalkıp, bunun fason üretimden kaynaklandığını açıkladı.

Yani bir yerde kaş yapayım derken gözü de çıkardı… Kimse markasını üç kuruş için fason üretime teslim etmez. Ama bu marka teslim etti ve haliyle cezasını buldu.

Su meselesine gelince, Bakanlık 15 firmayı açıkladı. İçlerindeki 6 firma Sakarya’da üretim yapan firmalar. Biz yıllardır bu firmaların denetlenmesi gerektiğini dilimiz döndüğünce yazıp-çiziyoruz. Ama bugüne kadar yapılan denetimlerin ahbap-çavuş ilişkisi içinde olduğu bakanlığın devreye girmesiyle belli oldu.

6 firmadan ikisi aynı şekilde hemen numune alınmasını istedi. Bu firmalar Buzdağı ile Kardelen firmaları. Diğer 4 firma ise hafta sonu temizlik yapacaklarını ve sonrasında da hijyen duruma getirecekleri dolum bantlarından numune alınmasını istemişler.

Bu nasıl iştir? İsteyenin istediği zaman numune vermesi doğal mıdır? Yoksa bu iş kimsenin haberi olmadığı anda gidilip, yapılması gereken bir uygulama değil midir? Hadi diyelim firmalar mağdur edildi. O zaman niye 4 firma ‘Temizlik yapalım, gelin’ diyor. Bu firmalar ise EDK Lara, Hünkar, Revan ve Hazar Vox Nida markaları ile üretim yapanlar.

Peki bu sefer böyle olsun, ama Halk Sağlığı Müdürlüğü bu işten dersini çıkarmalı ve haber vermeden bir hafta sonra yeniden bu firmalara yönelik bir denetim yapmalı. Hatta bu denetimleri ayda bir değil, birkaç kez zamanlı-zamansız gidip yapmalı…

Yoksa bu denetimler olmadığı sürece ilimizdeki değil 6 firma su üretimi yapan 28 firmada bile bu tür kirlilik her an ortaya çıkabilir. Nitekim, dolumda çıkmayan kirlilik son satış noktasından alınan numunelerde ortaya çıktı. Bu firmalar arasında herkesin arasında en pahalı su olarak bilinen Bursa menşeli Erikli bile var. Sakarya’da bu kapsamda başka markalar da var. Sakarya markaları olarak da Saka, Lacivert, Sırma, Hayat, Damla, Lido ve Pürsu bulunuyor. Demek ki su işi çok önemli bir iş. Son noktaya kadar kontrol gerektiriyor. Bu işi yapacaklar da artık buna göre yapmalılar. Yoksa indir bakkalın önüne 5 damacana su, ne zaman satılırsa satılsın zihniyetiyle bu iş olmaz. Bu durumdan her su firması dersini çıkarmalıdır. Hatta dersini çıkaranlar bile olmuş. Cam damacanalar piyasaya sürülmeye başlandı bile…


 

      HABERİ PAYLAŞ Bookmark and Share
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

 
 

SON YORUMLANANLAR

   
   
   
   

  SON HABERLER

   

  Kullanım Şartları | Reklam Verin | Künye | RSS | Bize Ulaşın |

  Tüm Hakları Saklıdır & ispartanews.com
   

  isparta haberleri Rss Haber, ısparta haber,ısparta haberler,ısparta news,haber ısparta,ısparta secim,ısparta siyaset,akp aday,haber32,manset32,